Jak opracować swoją dietę?

Tyle słyszy się o zdrowym sposobie odżywiania, o zastrzeżeniach wobec niezdrowych produktów i zaleceniach, jaką żywność należy spożywać, a jakiej unikać. Jednak zawsze przy wyborze diety dla siebie należy wziąć pod uwagę czynniki takie jak wiek, stan zdrowia i ogólna kondycja da. Nie należy kierować się trendami w odżywianiu czy tylko chęcią schudnięcia. Bo cześć takich modnych diet powoduje tylko więcej spustoszenia w organizmie niż pożytku.

Optymalna dieta

Najzdrowszą dietą według badań jest umiarkowany wegetarianizm, taki, który zakłada jedzenie głównie produktów roślinnych, ale nie eliminuje całkowicie mięsa z diety. Chude mięso drobiowe, a przede wszystkim ryby, zjadane przynajmniej raz w tygodniu, jest świetnym uzupełnieniem zdrowej diety o składniki, których brakuje w warzywach. Taka dieta powinna sprawdzić się w przypadku większości osób, jednak i tak warto co jakiś czas sprawdzać stan swojego zdrowia, czy aby nie pojawiły się u nas jakieś niedobory określonych składników.

Nie mniej ważne niż posiłki

Gotowanie i spożywanie zdrowych posiłków to jedno, ale dla dobrego stanu zdrowia konieczne jest też regularne oczyszczanie swojego organizmu z toksyn, które każdego dnia pobieramy z jedzenia i z zanieczyszczonego środowiska. Bardzo ciężko byłoby uniknąć ich wpływu na nasze organizmy, ale można starać się temu przeciwdziałać. Warto więc wprowadzić trochę zmian w swojej diecie, by wyeliminować ryzyko jego pojawienia się. Przede wszystkim starać się, by każdy nasz posiłek zawierał owoce i warzywa. Można uzupełniać to również napojami takimi jak naturalne soki owocowe, warzywne oraz herbaty ziołowe, czy pełna cennych właściwości herbata zielona. Równie sprzyjający jest pod tym względem błonnik, który przyspiesza przemianę materii i nie pozwala zatrzymywać toksyn dłużej w organizmie. Dbając w ten sposób o swoje odżywianie już po krótkim czasie powinniśmy odczuć wzrost energii.